Upgrade do R16 - problem ze znacznikami analitycznymi
Upgrade Odoo

W trakcie ostatnich testów upgrade Odoo do wersji 16 zdiagnozowaliśmy poważny błąd - brak migracji znaczników analitycznych. 
Związanie to jest z nowym modelem księgowości analitycznej - możliwość wprowadzania do jednego dekretu wielu kont analitycznych i rezygnacji ze znaczników analitycznych . Jednakże Odoo, niestety znów, zapomniało o danych historycznych i upgrade do R16 powoduje usunięcie wszystkich przypisań kont analitycznych. 

Problem zrobiliśmy  do serwisu Odoo i po przejściu (nie bez problemu) przez pierwszą linię wsparcia kolegów z Indii problem został przekazany do działu technicznego Odoo - liczymy na szybką aktualizację procedur aktualizacji. Temat jest ważny gdyż dużo naszych klientów korzysta ze załączników analitycznych między innymi do opisywania kosztów i przychodów podatkowych/niepodatkowych (w ujęciu podatku dochodowego). 

Nowy model księgowości analitycznej w Odoo jest dość interesujący i potencjalnie usprawniający dekretacje. Wymaga oczywiście dokładniejszych testów na bazach z większą ilością danych gdyż relacja m2m (wiele-do-wiele) nie jest optymalnie obsłużona przez ORM Odoo.

Aktualizacja 20-03-2023

Po kilku dyskusjach z Odoo udał się przywrócić funkcjonalność tagów analitycznych w R16! - jednak można coś osiągąć z supportem Odoo ,  za wpisem:

We've applied a fix on the AccountAnalytic tag, which was removed in Odoo 16. The list of tags has been saved for each move line. And also filter/group by analytical tags.

Zaloguj się by zostawić komentarz
Rozchodowanie walut z rachunków bankowych