R16 Upgrade - problem with analytic tags
Upgrade Odoo

W trakcie ostatnich testów upgrade Odoo do wersji 16 zdiagnozowaliśmy poważny błąd - brak migracji znaczników analitycznych. 
Związanie to jest z nowym modelem księgowości analitycznej - możliwość wprowadzania do jednego dekretu wielu kont analitycznych i rezygnacji ze znaczników analitycznych . Jednakże Odoo, niestety znów, zapomniało o danych historycznych i upgrade do R16 powoduje usunięcie wszystkich przypisań kont analitycznych. 

Problem zrobiliśmy  do serwisu Odoo i po przejściu (nie bez problemu) przez pierwszą linię wsparcia kolegów z Indii problem został przekazany do działu technicznego Odoo - liczymy na szybką aktualizację procedur aktualizacji. Temat jest ważny gdyż dużo naszych klientów korzysta ze załączników analitycznych między innymi do opisywania kosztów i przychodów podatkowych/niepodatkowych (w ujęciu podatku dochodowego). 

Nowy model księgowości analitycznej w Odoo jest dość interesujący i potencjalnie usprawniający dekretacje. Wymaga oczywiście dokładniejszych testów na bazach z większą ilością danych gdyż relacja m2m (wiele-do-wiele) nie jest optymalnie obsłużona przez ORM Odoo.

Aktualizacja 20-03-2023

Po kilku dyskusjach z Odoo udał się przywrócić funkcjonalność tagów analitycznych w R16! - jednak można coś osiągąć z supportem Odoo ,  za wpisem:

We've applied a fix on the AccountAnalytic tag, which was removed in Odoo 16. The list of tags has been saved for each move line. And also filter/group by analytical tags.

Aktualizacja 01-04-2023

To nie prima aprilis, Odoo wycofało sie z przywrócenia tagów analitycznych w R16 - rekomendując pozostanie na R15: 

As said previously, we apologize that this change of workflow has caused inconvenience to your business.
We already forwarded your feedback to the Product Owner and it will be taken in account for further releases.
...
Since you are in Odoo 15, I would recommend you to not upgrade to Odoo 16 and wait for Odoo 17 which will have its analytic tags way of working improved.
Once again, we apologize that the changes made in Odoo 16 do not suit you and your business.
We are already working on it to improve it in Odoo 17.

Pozostaje czekać lub przyłączyć się do inicjatywy OCA: https://github.com/OCA/account-analytic/issues/551

Diesen Beitrag teilen
Anmelden um einen Kommentar zu hinterlassen
Withdrawing currencies from bank accounts